Žemiau pateikiami 7 pagrindiniai investavimo portfelio diversifikavimo privalumai, kurių neįmanoma ignoruoti

Jei dirbate finansų ar investicijų srityje, verta išmokti portfelio diversifikacijos sąvoką.

Tai yra būdas, kurį naudoja investuotojai, siekdami kontroliuoti riziką. Pažinimas apie portfelio diversifikaciją, įskaitant jos tipus ir privalumus, gali padėti jums geriau pasirinkti investicijas.

ADVERTISEMENT

Šiame straipsnyje išnagrinėsime portfelio diversifikacijos naudą ir paaiškinsime jos sąvoką, komponentus, tipus ir privalumus.

Kas yra diversifikavimas?

Diversifikavimas reiškia turėti skirtingus turtus, kurie skirtingai elgiasi laikui bėgant. Tai reiškia, kad negalima turėti per daug viename investicijoje ar vieno tipo.

Akcijų investavimui, gerai diversifikuotas portfelis turi 20-30 skirtingų akcijų iš skirtingų pramonės šakų. Jame gali būti įtraukti taip pat obligacijos, fondai, nekilnojamasis turtas, indėliai į terminuotas sąskaitas ir taupymo sąskaitos.

ADVERTISEMENT

Kiekvienas turtas skirtingai reaguoja į ekonominius pokyčius, siūlant skirtingus pelno ir nuostolių variantus:

  • Akcijos gali suteikti didelį pelną, bet būti nestabiliai.
  • Obligacijos siūlo stabilų pelną, bet gali būti paveikiamos palūkanų normų pokyčių.
  • Fondai paprastai yra diversifikuoti, tačiau gali būti sutelkti į konkrečius sektorius.
  • Nekilnojamasis turtas gali lėtai augti ir suteikti pajamas, bet turi priežiūros išlaidų ir didelio komisinio išlaidų.
  • Indėliai į terminuotas sąskaitas ir taupymo sąskaitos siūlo nuoseklų augimą pagrįstą palūkanų normomis.

Portfelio diversifikavimas padeda, nes kai kurie turtai auga, kiti gali išlikti stabilūs arba nuvertėti.

Laikui bėgant, jūsų portfelio geriausių pasirodymų sąrašas ir diversifikavimo strategija gali pasikeisti.

ADVERTISEMENT

Svarbiausia, kad šie turtai neturėtų būti glaudžiai susiję. Dabar lengviau ir pigiau turėti diversifikuotą portfelį be komisinių mokesčių didžiosiose internetinėse brokerių bendrovėse.

Kodėl apsvarstyti investicinio portfelio diversifikavimą?

Portfelio diversifikavimas yra svarbus sprendimas nuspręsti, ar jis atitinka jūsų strategiją.

Tai neapsaugo nuo nuostolių, bet tai yra būdas pasiekti ilgalaikius tikslus.

Diversifikacija subalansuoja riziką ir pelną, platinant investicijas įvairiose srityse. Apžvelgiant jos privalumus, galite pamatyti jos vietą jūsų investicinėje planavimo strategijoje.

Portfelio Diversifikavimo Tipai

Yra keletas būdų, kaip galite įvairinti savo investicinį portfelį pagal savo finansinius tikslus.

Šie metodai gali padėti jums efektyviai įvairinti investicijas siekiant subalansuoto portfelio.

1. Pramonės diversifikacija

Ši strategija apima portfelio diversifikavimą skirtingose pramonės šakose su skirtingais rizikos profiliais. Tai padeda jūsų portfeliui išlaikyti stabilumą rinkos svyravimų metu. 

Tematinis investavimas, kaip viršutiniojo lygio strategijos dalis, seka panašų požiūrį. 

Tematiniai fondai sutelkia dėmesį į susijusias sritis, tokias kaip infrastruktūra ar transportas, investuodami į atitinkamas pramonės šakas, tokias kaip plienas, elektros energija ir avialinijos.

2. Individualios Įmonės Diversifikacija

Šis požiūris sutelkiamas į investicijų diversifikavimą įmonių lygmeniu. Tai padeda suprasti konkrečius poreikius ir veiklą kompanijoje. 

Pavyzdžiui, išėjimas iš kompanijos svarbaus lyderio gali ženkliai paveikti visas susijusias investicijas. 

Diversifikavimas tarp įmonių gali sumažinti rūpesčius, susijusius su vartotojų pageidavimais, teisėkūra ar gamtos reiškiniais.

3. Turtų Klasės Įvairovė

Skirtingos turtų klasės skirtingai reaguoja į ekonominius pokyčius

Investuotojai įvairovina savo portfelius tarpvairiose turtų klasėse, tokiose kaip akcijos, obligacijos, kriptovaliutos, brangieji metalai ir nekilnojamasis turtas, siekdami sumažinti finansinius rizikos veiksnius.

4. Geografinis įvairovės didinimas

Investavimas skirtingose šalyse su įvairiomis pinigų politikomis ir valiutomis gali suteikti įvairių galimybių ir rizikų.

Geografinė įvairovė padeda sumažinti rizikos poveikį vienoje srityje, platinant investicijas skirtingose vietovėse.

5. Alternatyvus turtas įvairinimui

Ši strategija apima investavimą į įvairius instrumentus, įskaitant rizikos kapitalą, privačiąją įžvalgą, senovinius daiktus ir kreipiančiąsias vertybines popierius.

Dažnai naudojama investuojant didelę sumą kapitalo.

6. Laiko diversifikavimas

Tai reiškia investicijų diversifikavimą pagal trukmę.

Ilgalaikės investicijos yra rizikingesnės, bet siūlo didžesnį grąžą, tuo tarpu trumpalaikės investicijos yra saugesnės, tačiau teikia mažesnę grąžą.

Sisteminio investavimo planai (SIP) akcijų fondams ir naudojantis ETF yra pavyzdžiai, kaip efektyviai sumažinti riziką, diversifikuojant pagal laiko trukmę.

7. Strategijos įvairovė

Siekdami tvarkyti savo investicinius portfelius, investuotojai taiko įvairias strategijas. Įprastos strategijos apima:

  • Vertės investavimas: Investuotojai perka nepanardintus turtus, siekdami pasinaudoti žemomis kainomis. Tikslas yra rasti rinkos žemės, sutelkiant dėmesį į bendroves, turinčias pelningumo potencialą, bet šiuo metu nepanardintas.
  • Augimo investavimas: Ši strategija siekia skatinti augimą priimant didesnius rizikos lygius, pvz., investuojant į kylančias pramonės sritis ar naujas bendroves, kurios turi didesnį augimo potencialą lyginant su įsitvirtinusių įmonių.
  • Prieštaringas investavimas: Šis metodas apima paiešką galimybėms, kurios prieštarauja esamam rinkos nuotaikai.

Kuriami diversifikavimo strategijos

Pigūs bendri investiciniai fondai ir ETF padarė lengva sukurti gerai diversifikuotą portfelį, atitinkantį investavimo diversifikavimo principus.

Šie fondai ne tik pigūs, bet dažnai turi nulinį prekybos išlaidų mokestį pagrindinėse maklerijose, todėl pradėti investuoti yra paprasta.

Kuriant paprastą įvairias turto vertę turinčią portfelį

Paprastas įvairias turto vertę turintis portfelis gali apimti S&P 500 indekso fondą, obligacijas stabilumui, terminuotuosius indėlius garantuotam pelnui ir pinigus sąskaitoje kaupimui atsargoms.

Aktyvų diversifikavimas

Siekiant pereiti už pagrindinius dalykus, galite įvairinti savo akcijų ir obligacijų laikymus.

Pavyzdžiui, galite pridėti fondą, kuris investuoja į besivystančias rinkas ar tarptautines įmones, kurias nepadengia S&P 500 fondas.

Alternatyviai, galite pasirinkti fondą, kuris sutelktas į mažas viešas įmones, kurios taip pat nepriklauso S&P 500.

Įvairinkite fiksuotą paskolų pajamų išteklių

Jei kalbame apie obligacijas, naudokite trumpalaikius ir vidutinės trukmės fondus siekiant geresnės grąžos. Sukurkite indėlių sertifikatų laiptą su įvairiais palūkanų normų lygiais.

Pridėkite prekių, tokias kaip auksas ar sidabras, siekdami didesnės įvairovės. Pasirinkite turtą, kuris skirtingomis ekonominėmis sąlygomis pasirodo skirtingai.

Jeigu jums per daug valdyti savo portfelį, svarstykite investicinio fondo ar automatizuoto patarėjo paslaugas. Jie gali jums sukurti įvairų portfelį, tačiau tai gali kainuoti daugiau nei patiems bandant tai padaryti.

Portfelio įvairovės privalumai

Čia yra svarbių privalumų sąrašas, kuriuos siūlo portfelio įvairovė:

#1. Kapitalo išsaugojimas

Diversifikacija padeda apsaugoti jūsų kapitalą, ypač svarbu tiems, kurie artinasi prie pensinio amžiaus ar siekia stabilumo savo investiciniame portfelyje. 

Skirstant investicijas tarp skirtingų turtinių klasių, galite pasiekti stabilumą ir apsaugoti savo investicijas nuo rinkos svyravimų.

#2. Gerintas rizikai pritaikytas pelnas

Diversifikacija gali pagerinti jūsų portfelio rizikai pritaikytą pelną, tai reiškia, kad galite potencialiai uždirbti didesnį pelną, išlaikant tą patį rizikos lygį.

Tai padeda identifikuoti turtą, kuris suteikia geresnį pelną, ir tuos, kuriems reikalingi koregavimai, taip padidinant investavimo efektyvumą.

#3. Rinkos svyravimų mažinimas

Savo investicijas išskirstant skirtingoms pramonėms ir turtų klasėms, galima sumažinti bendrą rinkos svyravimų poveikį jūsų portfeliui.

Šis požiūris mažina konkretų rizikos lygį ir leidžia atlikti portfelio perbalansavimą siekiant pasinaudoti rinkos svyravimais.

#4. Sumažintas stebėjimo laikas

Įvairiomis investicijomis sudaryti portfeliai paprastai yra stabilūs, tokie, kuriems prižiūrėti reikia mažiau laiko ir dėmesio.

Tai leidžia investuotojams efektyviau subalansuoti riziką ir grąžą bei sutelkti dėmesį į kitas svarbiausias užduotis.

#5. Sudaromosios palūkanos

Diversifikacija gali padėti mažinti portfelio nuosmukius rinkos nuosmukio metu, užtikrinant nuoseklius ilgalaikius grąžas. 

Ši nuoseklumas leidžia jūsų portfeliui per laiką naudotis sudaromosiomis palūkanomis.

#6. Investicijų tikslų pasiekimas

Diversifikacija remia įvairius finansinius tikslus, leisdama naudoti lankstesnę investavimo strategiją.

Skiriant lėšas skirtingiems turtams ir pramonės šakoms, galima geriau įgyvendinti investicinius tikslus.

#7. Prieiga prie įvairių galimybių

Diversifikuotas portfelis jūsų prieinamas platesnį aktyvų spektrą, šakas ir akcijas, teikiantis galimybę pasinaudoti skirtingomis investicijų galimybėmis.

Kai rinkos sukasi, diversifikacija užtikrina, kad galėsite pasinaudoti sektoriais, kurie skirtingais laikais pralenkia kitus.

Galiausiai

Įvairinimas yra paprasta strategija jūsų grąžai stabilizuoti ir galbūt pagerinti ją.

Galite pasirinkti iš įvairių lygių įvairinimo savo portfelyje, pradedant nuo paprasto akcijų portfelio iki to, kuriame yra turtas su skirtingomis rizikos ir pelno lygių.

Skaityti kitomis kalbomis