Personīgo veselības datu lietojums: plusi un mīnusi, ko jums ir jāzina

Mobilās veselības lietotnes pārveido veselības aprūpes ainavu, piedāvājot ērtas un personalizētas risinājumus plašam veselības vajadzību klāstam.

Šīs lietotnes piedāvā attālinātas medicīniskās konsultācijas un veselības uzraudzību, nodrošinot vieglu piekļuvi veselības pakalpojumiem un veicinot labākus veselības rezultātus.

ADVERTISEMENT

Tehnoloģiju attīstoties, mobilās veselības lietotnēm ir milzīgs potenciāls uzlabot veselības aprūpes pieejamību un efektivitāti.

Mobilie lietotņu risinājumi

Mobilie lietotņu risinājumi ir labi piemēri sakaru sistēmām, kas sniedz dažādas formas, lai apmierinātu dažādus lietotāju vajadzības.

Mūsdienu pasaulē ir grūti iedomāties dienu bez viedtālruņiem, planšetdatoriem un viņu lietotnēm, tostarp personīgiem veselības datiem paredzētajām lietotnēm.

ADVERTISEMENT

Katrai vajadzībai ir lietotne, kas sniedz risinājumus un informāciju.

Veselības aprūpes lietojumprogrammas

Veselības aprūpes nozarē nav izņēmums, jo pastāv plašs lietojumprogrammu klāsts, kas piedāvā pakalpojumus sākot no labklājības līdz ārstu konsultācijām un garīgās veselības atbalstam. 

Lietotāji var piekļūt šīm lietojumprogrammām jebkur, vai nu mājās, vai ceļojot. 

ADVERTISEMENT

Veicinot veselības apziņu un informācijas apmaiņu

Šīs lietotnes nav tikai par veselības risinājumiem; tās arī veicina veselības apziņu cilvēkos. 

Integrējot mHealth un elektroniskos medicīniskos ierakstus (EMR), tās var nodrošināt un dalīties ar svarīgu veselības informāciju. 

COVID-19 pandēmijas laikā šīs lietotnes bija būtiskas dažādiem veselības aprūpes vajadzībām, un to nozīmība ir paredzēta turpināties pat pēc pandēmijas beigām.

Mobilās veselības lietotnes: veidi un populāri izvēles

Mobilās veselības lietotnes ir sadalītas kategorijās atkarībā no to lietošanas 

Šīs ietver telemedicīnas lietotnes, pazīstamas arī kā saslimšanu un ārstēšanu pārvaldīšanas lietotnes, vispārējas veselības un labklājības pārvaldības lietotnes un lietotnes, lai pārvaldītu savu personīgo veselības uzskaiti tiešsaistē.

Papildus pastāv augoša kategorija, ko sauc par femtech, koncentrējoties uz sieviešu veselību, kas iegūst popularitāti starp sieviešu lietotājiem.

Attālinātās medicīnas lietotnes

Attālinātās medicīnas lietotnes ļauj lietotājiem sazināties ar medicīnas speciālistiem medicīniskām konsultācijām caur video, balss vai čata pakalpojumu.

Šīs platformas pacientiem piedāvā iespēju ierakstīties pie ārstiem un iesaistīties virtuālās konsultācijās, padarot veselības aprūpi pieejamāku un ērtāku.

Tāpat attālinātās medicīnas lietotnes atvieglo medicīnisko dokumentu drošu apmaiņu starp pacientiem un veselības aprūpes sniedzējiem.

Dažas populāras attālinātās medicīnas lietotnes ir:

  • VirtuMedix ir attālinātās medicīnas platforma, kas piedāvā lietotājam draudzīgu interfeisu virtuālām konsultācijām, ļaujot pacientiem saņemt medicīnisku padomu ērtībās savās mājās.
  • eVisit ir visaptveroša attālinātās medicīnas risinājumu pakalpojuma sniedzējs, kas ļauj medicīnas speciālistiem sniegt virtuālo aprūpi, optimizējot pacientu diagnozes un ārstēšanas procesu attālināti.
  • MDLIVE ir populāra attālinātās medicīnas pakalpojumu sniedzēja platforma, kas piedāvā 24/7 piekļuvi sertificētiem ārstiem un terapeitiem plašās medicīniskās un garīgās veselības problēmās.
  • Lemonaid ir ievērojama ar savām ātrajām un ekonomiskajām tiešsaistes konsultācijām, vērsta uz biežu veselības problēmu receptēm un piedāvā vienkāršu, bezrūpīgu pieredzi.
  • LiveHealth Online ir attālinātās medicīniskās aprūpes pakalpojums, kas ļauj lietotājiem veikt video konsultācijas ar ārstiem un psihologiem, piedāvājot ērtu veidu risināt neārkārtēju veselības problēmu.
  • PlushCare nodrošina piekļuvi augstākās klases ārstiem virtuālām konsultācijām, fokusējoties uz primāro aprūpi, garīgo veselību un hronisku stāvokļa pārvaldību.
  • Doctor on Demand piedāvā video konsultācijas ar veselības aprūpes speciālistiem dažādām medicīniskām problēmām, ieskaitot steidzamu aprūpi, garīgo veselību un prevenciju.
  • Amwell nodrošina pacientu savienošanu ar ārstiem, speciālistiem un terapeitiem virtuālās konsultācijās, aptverot plašu medicīnisko problēmu klāstu un piedāvājot 24/7 piekļuvi aprūpei.
  • Talkspace ir attālinātās medicīnas platforma, kas specializējas garīgās veselības jomā, piedāvājot tiešsaistes terapiju ar licencētiem terapeitiem dažādām emocionālām un psiholoģiskām izaicinājumiem.
  • Teladoc ir vadošais virtuālās veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējs, piedāvājot piekļuvi ārstiem, dermatologiem un terapeitiem dažādām veselības problēmām, fokusējoties uz ērtību un pieejamību.

Vispārējā veselības un labklājības pārvaldība (veselīga uztura lietotnes vai garīgās veselības lietotnes)

Personīgās veselības apziņas pieaugums ir novedis pie pieprasījuma uzplaukuma pēc labklājības lietotnēm, īpaši jauniešu un darba profesionāļu vidū.

Šīs lietotnes palīdz lietotājiem uzraudzīt ikdienas aktivitātes un efektīvi pārvaldīt hroniskas veselības problēmas, vienlaikus sekot līdzi pacientu veselības dokumentiem, lai nodrošinātu labāku veselības aprūpes pārvaldību.

Dažas no vadošajām veselības un labklājības pārvaldes lietotnēm ir: