Asmeninių sveikatos įrašų programų privalumai ir trūkumai: Kas jums svarbu žinoti

Mobiliosios sveikatos programėlės keičia sveikatos priežiūros veidrodį, siūlydamos patogius ir asmeniškus sprendimus įvairiems sveikatos poreikiams.

Šios programėlės siūlo telemedicinos konsultacijas ir gerovės stebėjimą, suteikdamos lengvą prieigą prie sveikatos paslaugų ir skatinančios geresnius sveikatos rezultatus.

ADVERTISEMENT

Kadangi technologija toliau tobulėja, mobiliosios sveikatos programėlių galimybė pagerinti sveikatos prieinamumą ir efektyvumą yra didelė.

Mobiliųjų programėlių

Mobiliųs programėlių yra puikus komunikacijos sistemos pavyzdžiai, pasireiškiantys įvairiomis formomis, kad atitiktų skirtingus vartotojų poreikius. 

Šiandieniame pasaulyje sunku įsivaizduoti dieną be išmanieji telefonai, planšetės ir jų programėlės, įskaitant asmeninių sveikatos įrašų programėles. 

ADVERTISEMENT

Kiekvienam poreikiui yra programėlė, teikianti sprendimus ir informaciją.

Sveikatos priežiūros programėlės

Sveikatos sektorius nėra išimtis, kai kalbama apie gausybę programėlių, kurios siūlo paslaugas nuo gerovės iki gydytojų konsultacijų ir psichinės sveikatos palaikymo.

Vartotojai gali pasiekti šias programas bet kur, ar tai būtų namuose, ar būnant judėjime.

ADVERTISEMENT

Sveikatos sąmonės sklaida ir informacijos dalijimasis

Šios programėlės ne tik siūlo sveikatos sprendimus; jos taip pat skatina sveikatos sąmonę tarp žmonių. 

Integruotos su mHealth ir elektroniniais medicininių įrašų (EMR), jos gali pateikti ir dalintis svarbia sveikatos informacija. 

Covid-19 pandemijos metu šios programėlės buvo būtinos sprendžiant įvairias sveikatos priežiūros problemas ir jų svarba tikimasi išliks netgi po pandemijos.

Mobilios sveikatos programėlės: tipai ir populiarios pasirinktys

Mobilios sveikatos programėlės suskirstytos į kategorijas pagal jų paskirtį.

Į jas įeina Telemedicina programėlės, taip pat žinomos kaip Ligos ir gydymo valdymo programėlės, Bendros sveikatos ir gerovės valdymo programėlės ir programėlės, skirtos valdyti jūsų asmens sveikatos įrašus internete.

Papildomai, yra auganti kategorija vadinama femtech, sutelkta į moterų sveikatą, kuri tampa populiarėjančia tarp moterų naudotojų.

Telemedicinos programėlės

Telemedicinos programėlės leidžia vartotojams susisiekti su sveikatos priežiūros specialistais medicinos konsultacijoms per vaizdo, balsu ar pokalbius.

Šios platformos leidžia pacientams užsakyti pasitarimus ir dalyvauti virtualiose konsultacijose su gydytojais, padedant paslaugoms tapti prieinamesnėmis ir patogesnėmis.

Be to, telemedicinos programėlės palengvina saugų medicininių dokumentų mainų tarp pacientų ir sveikatos priežiūros teikėjų.

Kai kurios populiarios telemedicinos programėlės yra:

 • VirtuMedix yra telemedicinos platforma, kuri siūlo patogią sąsają virtualioms konsultacijoms, leidžiant pacientams gauti medicinos patarimus iš namų.
 • eVisit teikia išsamų telemedicinos sprendimą, leidžiantį sveikatos priežiūros teikėjams teikti virtualią priežiūrą, supaprastinant diagnozavimo ir pacientų gydymo procesus nuotoliniu būdu.
 • MDLIVE yra populiari telemedicinos paslauga, siūlanti 24/7 prieigą prie sertifikuotų gydytojų ir terapeutų įvairiems medicininiams ir psichikos sveikatos klausimams.
 • Lemonaid žinoma dėl greitų ir prieinamų internetinių konsultacijų, orientuotų į receptų išrašymą paprastiems sveikatos sutrikimams ir siūlančių paprastą, be vargo patirtį.
 • LiveHealth Online yra telemedicinos paslauga, kuri leidžia vartotojams turėti vaizdo pokalbius su gydytojais ir psichologais, siūlanti patogų būdą spręsti neprivalomus sveikatos rūpesčius.
 • PlushCare suteikia prieigą prie „aukštų“ gydytojų virtualioms konsultacijoms, su akcentu į pirminę priežiūrą, psichikos sveikatą ir lėtinių ligų valdymą.
 • Doctor on Demand siūlo vaizdo pokalbius su sveikatos priežiūros specialistais įvairiems medicininiais klausimams, įskaitant skubią priežiūrą, psichikos sveikatą ir prevencinę sveikatą.
 • Amwell jungia pacientus su gydytojais, specialistais ir terapeutais virtualioms konsultacijoms, nagrinėjant įvairius medicininius rūpesčius ir teikiant 24/7 prieigą prie priežiūros.
 • Talkspace yra telemedicininė platforma, specializuojanti psichikos sveikatą, teikianti internetinę terapiją su licencijuotais terapeutais įvairiems emociniams ir psichologiniams iššūkiams.
 • Teladoc yra pirmaujantis virtualių sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas, siūlantis prieigą prie gydytojų, dermatologų ir terapeutų įvairiems sveikatos problemoms, akcentuojant patogumą ir prieinamumą.

Bendroji sveikatos ir gerovės valdymas (sveikos mitybos programos arba psichikos sveikatos programos)

Nuosavo sveikatos sąmoningumas paskatino sveikatos programų paklausos búvimo bangą, ypač tarp jaunimo ir profesiniame gyvenime dirbančių asmenų.

Šios programos padeda vartotojams stebėti jų kasdienines veiklas ir efektyviai valdyti lėtines sveikatos problemas, kartu atsižvelgiant į jų paciento sveikatos įrašus, siekiant geresnės sveikatos priežiūros valdymo.

Kai kurios pirmaujančios sveikatos ir gerovės valdymo programos yra:

 • Headspace yra meditacijos bei mentalinio sąmoningumo programa, kuri siūlo vadovaujamus užsiėmimus, padedančius vartotojams mažinti stresą, gerinti koncentraciją ir miegoti geresniai.
 • Wellable yra gerovės platforma, teikianti įrankius ir išteklius individualams bei organizacijoms skatinti sveiką gyvenseną ir darbuotojų gerovę.
 • Noom yra svorio metimo programa, kuri psichologijos pagrindais padeda vartotojams kurti sveikesnius valgymo įpročius ir pasiekti svorio metimo tikslus.
 • Exhale yra psichologinės sveikatos programa, skirta vyrams kolorado, siūlanti turinį ir įrankius, susijusius su sąmoningumu, meditacija ir savivaisdžia.
 • Meditopia yra meditacijos programa, teikianti plačią vadovaujamų meditacijų ir miego istorijų įvairovę, padedančią vartotojams rasti ramybę ir atsipalaidavimą.
 • Fitness+ yra prenumeruojama paslauga, teikianti įvairias treniravimosi klases, vedamas profesionalių trenerių, kurios skirtos papildyti Apple Watch patirtį.
 • Power Nap App sukurta padėti vartotojams pasiimti trumpus, atkuriamuosius miegus su vadovaujamomis atsipalaidavimo technikomis ir įspėjimo nustatymais, kad būtų pailsėję ir atgimę.
 • Elevate yra smegenų treniravimo programa, siūlanti individualizuotas kognityvines užduotis, skirtas gerinti koncentraciją, atmintį ir kitas intelektines įgūdžius.

Programos, skirtos moterų sveikatai

Moterų sveikatos programos, dažnai klasifikuojamos kaip femtech, sparčiai populiarėja. 

Šios programos teikia vertingų išteklių ir informacijos įvairiomis temomis, įskaitant nėštumo sekimą, svorio valdymą, vaistų priminimus, miego ciklo stebėjimą ir menstruacinio ciklo bei ovuliacijos sekimą. 

Šių programų lankstumas leidžia jas pritaikyti individualiems poreikiams. Čia pateikiami keli pavyzdžiai:

 • Hello, Clue yra išsamioji programa, kuri siūlo sekti laikotarpius ir ovuliaciją, kartu su įžvalgomis į menstruacinės sveikatos sritis, padėdama naudotojams geriau suprasti savo kūnus.
 • Nurx yra skaitmeninė platforma, kuri suteikia galimybę gauti kontracepciją, skubios kontracepcijos priemones ir lytinių organų infekcijų testavimą, sutelkdama dėmesį į patogumą ir privatumą.
 • Biem yra lytinės sveikatos programa, kuri siūlo virtualius konsultacijas su sveikatos priežiūros specialistais, lytinių organų infekcijų testavimą ir informaciją apie lytinį gerovę.
 • Plant Nanny derina sveikatą su linksmybėmis, skatinant naudotojus išlaikyti drėkinimą, augindami virtualią sodą, gerindami bendrą savijautą.
 • Eve by Glow yra menstruacijų sekiklis, kuris taip pat teikia įžvalgas apie vaisingumą, lytinę sveikatą ir menstruacinio ciklo schemas, su palaikymo bendruomenės aspektu.
 • Aunt Flo yra programa, skirta padėti naudotojams tvarkyti menstruacinį ciklą, siūlanti sekimo funkcijas ir individualizuotus patarimus dėl menstruacinės sveikatos.
 • Maven Clinic yra virtuali klinika moterims ir šeimoms, suteikianti galimybę gauti sveikatos priežiūros specialistų paslaugas įvairiose srityse, įskaitant nėštumo priežiūrą ir psichinės sveikatos palaikymą.
 • MINDBODY App akcentuoja bendrą savijautą, suteikdama prieigą prie treniruočių, sveikatos priežiūros paslaugų ir grožio paslaugų, aptariant įvairias moterų sveikatos sritis.
 • NextPill – tai kontracepcijos priminimo programa, kuri padeda naudotojams nepraleisti kontraceptikų tablečių, užtikrinant nuoseklumą ir efektyvumą.

Kokie yra mobiliosios sveikatos programėlių privalumai?

Mobiliosios sveikatos programėlės, įskaitant asmeninių sveikatos įrašų programas, siūlo įvairių privalumų vartotojams ir sveikatos priežiūros specialistams.

Šie privalumai apima:

 • Pagerinta efektyvumas ir greitis: Sveikatos programėlės gali tvarkyti kelis užklausimus ir reikalavimus vienu metu, padidindamos sveikatos priežiūrą.
 • Sveikatos priežiūros išlaidų mažinimas: Programų naudojimas mažina sveikatos konsultacijų išlaidas dėl mažesnių priežiūros išlaidų.
 • Naudingumas ir patogumas: Sveikatos programėlės yra prieinamos 24/7 ir gali būti naudojamos bet kur. Jos gali stebėti pagrindinius rodiklius, tokius kaip kraujospūdis, širdies ritmas ir gliukozės lygiai, kai jas sujungiate su nešiojamaisiais įrenginiais. Telemedicina taip pat pagerina prieigą prie sveikatos informacijos nutolusių rajonų gyventojams.
 • Laiko taupymas: Pacientai gali lengvai konsultuotis su sveikatos priežiūros specialistais per programas, taupydami kelionės laiką ir mažindami asmeninių vizitų poreikį.
 • Nesutrumpamas duomenų mainų procesas: Sveikatos programų dėka lengvai pasidalinamas ir perkamas sveikatos duomenis visame sveikatos priežiūros sistemoje. Jos taip pat siūlo saugias mokėjimo galimybes už medicinines sąskaitas ir primena apie neapmokėtas sąskaitas.

Pavydėjimas sveikai gyvensenai, lengvesnis bendravimas, pagerinta paciento stebėsena, pasimatymų tvarkaraščių sudarymas ir konsultavimas yra kai kurie kiti sveikatos programėlių pranašumai.

Kokie yra dažniausi mobiliųjų sveikatos programėlių trūkumai?

Mobiliosios sveikatos programėlės siūlo patogumą ir prieinamumą, bet jos turi savų iššūkių.

Vartotojai turėtų būti sąmoningi potencialių trūkumų, kurie gali paveikti jų patirtį ir šių programų veiksmingumą tvarkant asmeninius medicininius įrašus.

Duomenų Privatumas 

Mobiliosios sveikatos programėlės renka ir analizuoja vartotojų sveikatos duomenis. Rizika, kad hakeriai atskleis asmeninę informaciją ir dalinsis ja su trečiosiomis šalimis, yra svarbi nuotaika. 

Paskutiniais metais buvo pranešimų apie sveikatos duomenų pažeidimus, kuriuos sukūrė programėlių kūrėjai.

Duomenų tikslumas

Informacijos ir patarimų iš sveikatos programėlių patikimumas kelia rūpesčių.

Programėlės naudoja įvairius metodus analizuoti sveikatos duomenis, dėl ko kyla neatitikimų matavimuose lyginant su medicininiais prietaisais.

Kiti iššūkiai apima ribotą interneto prieigą, didelius išmaniojo telefono kaštus, reguliavimo patvirtinimo stoką ir brangius programėlių pirkinio pirkimus, kurie trukdo mobiliųjų sveikatos programėlių naudojimui ir paklausai.

Ateities medicinos mobiliosios programėlių rinkos perspektyvos

Įmonės mobiliosios programėlių rinkoje siekia atitikti konkrečias grupes, siekdamos patenkinti jų poreikius. 

Joms taip pat svarbu išplėsti savo paslaugas, siekiant didesnio dalyvavimo, žinomumo ir pajamų. 

Sveikatos priežiūros programėlių rinkoje įmonės ieško naujų ir inovatyvių galimybių, kad išplėstų savo paslaugas.

Transformacinis potencialas

Sveikatos programėlės turi didelį potencialą transformuoti medicininę ekosistemą, vedantį prie vartotojų geresnių sveikatos rezultatų.

Artimiausiais metais dėl funkcijų tobulinimo, didesnio sąmoningumo ir smartphone naudojimo bei plėtros į naujas regionus numatoma, kad sveikatos priežiūros programėlių paklausa išaugs.

Technologiniai pažangos

Dirbtinis intelektas atliks svarbų vaidmenį pertvarkant sveikatos priežiūros dinamiką ir padidinant sveikatos programėlių funkcionalumą bei efektyvumą.

Iššūkiai Liko

Tačiau iššūkiai, toki kaip duomenų sauga, politiniai klausimai susiję su sveikatos duomenimis ir jų valdymu bei reguliavimo kliūtys, gali turėti įtakos šių programėlių naudojimui ir priėmimui.

Išvados

Mobiliosios sveikatos programos yra revoliuciją padariusios sveikatos prieinamumu, teikdamos patogų prieigą prie paslaugų ir informacijos.

Kol technologija tobulės, jų įtaka ir paklausa toliau augs.

Vis dėlto, sprendžiant iššūkius kaip duomenų privatumas ir tikslumas, yra būtina jų tvariam sėkmingumui.

Skaityti kitomis kalbomis