10 mobilných adventúrnych hier, ktoré vás vezmú na virtuálnu cestu

Mobilné hry vyčnievajú svojou dostupnosťou a jednoduchosťou hrania, slúžia ako fantastická náhrada za konvenčné hranie hier.

Tieto hry prinášajú rozmanité a vzrušujúce zážitky s pokročilou technológiou pre vzrušujúce dobrodružstvá. V tomto príspevku sa pustíme do desiatich best mobile adventure games.

Pripravte sa na preskúmanie nových ríš, ponorte sa do pútavých príbehov a zvládnite náročné hádanky. Pripravte sa na epickú výpravu a nezabudnuteľné zážitky.

1. Genshin Impact

Genshin Impact je naším zoznamom mobilných hier, pretože ponúka zážitok z otvoreného sveta so súbojmi s prvkovou mágiou. 

Pustite sa do dobrodružstva na mobilnej hre, preskúmajte dychberúce krajiny, porazte svojich nepriateľov a po ceste objavte tajomstvá prvkových moci.

 • Dátum vydania: 28. septembra 2020
 • Hodnotenie na Google Play: 4,6/5 (Toto je bezplatná aplikačná hra pre Android)
 • Vývojár: miHoYo
 • Typ hry: Akčná RPG (RPG)

Pozitívna recenzia:

“Obvykle nie som na hry, ale Genshin Impact ma chytil. Môžem stráviť hodiny objavovaním, ak si nedám pozor. Hrateľnosť je plynulá a nepodarilo sa mi zaznamenať žiadne problémy. Moja jediná námietka je nútený postup príbehu. Radšej by som mal možnosť preskočiť dialógové úlohy, pretože niekedy začnem voliteľnú úlohu a musím ju prejsť alebo reštartovať aplikáciu. Okrem toho žiadne sťažnosti. Hrateľnosť je príjemná, najmä na mobile.”

Negatívna recenzia:

“Hra je výborná, ale zaberá príliš veľa úložného priestoru. Potrebuje niektoré vylepšenia: 1. Odstráňte zbytočné prvky z hry. 2. Zaveste možnosť obnovy postavy, čo hráčom umožní získať späť 80 % použitých materiálov na postavu a použiť túto funkciu raz týždenne. Zvýšte dostupnosť pryskyří, pretože sa hra rozširuje, ale množstvo pryskyří zostáva rovnaké. Zvážte pridanie pryskyří do obchodu, možno päť mesačných lunárnych pryskyří, podobne ako systém prianí.”

S možnosťou stiahnuť hry zadarmo na Androide je Genshin Impact stoj za vyskúšanie. Navyše je k dispozícii na všetkých platformách zdarma.

2. Among Us

Prepáčte sa do sveta Among Us, vzrušujúca sociálna dedukcia, kde hráči ako posádka spolupracujú na splnení úloh na vesmírnom lodi alebo stanici a snažia sa odhaliť podvodníkov, ktorí sa snažia ich eliminovať. 

Táto hra získala obrovskú popularitu vďaka svojej kombinácii spolupráce a klamu, čím sa stala jednou z najlepších dobrodružstiev v mobilných hrách.

Dokážete identifikovať podvodníkov a zabezpečiť bezpečnosť svojej posádky v tejto pútavej mobilnej hre?

 • Dátum vydania: 15. jún 2018
 • Google Play hodnotenie: 4,5/5 (Dostupné ako bezplatné sťahovanie pre Android).
 • Vývojár: InnerSloth LLC
 • Typ hry: Multiplayerová párty hra

Pozitívne hodnotenie

“Among Us je absolútna bomba! Prispôsobovacie možnosti, variety mapy a vzrušujúci Hide-and-Seek mód udržiavajú vzrušenie na vysokej úrovni. Avšak, je tu malé zakolísanie. Pri písaní správy zobrazovač klávesnice a textového poľa zaberajú väčšinu obrazovky, čo robí ťažké sledovanie chatu. Kompaktnejšia, téme prispôsobená klávesnica by zlepšila zážitok. Napriek tomu vrelo odporúčam vyskúšať Among Us. Prijať tvoje vnútro sus!”

Negatívne hodnotenie

“Som obrovský fanúšik hry Among Us, ale najnovšia aktualizácia bola sklamaním. Je plná chýb, často sa mi stáva, že kvôli problémom s pripojením musím opustiť hru a znova ju spustiť niekoľko krát. Okrem toho, po skončení hry ma niekedy privíta čierna obrazovka namiesto opätovne načítanej hry. Okrem toho zelený ohraničujúci obrys všetkého, od úloh po herné servery, je otravný a rušivý. Je to otázka osobnej chuti, ale ubera to z celkového zážitku hry.”

3. Pokémon GO

Pokémon GO získava svoje miesto ako jedna z najlepších mobilných hier a jedna z najlepších herných aplikácií dobrodružného žánru vďaka svojmu pútavému zážitku s rozšírenou realitou. 

Hráči sa vydávajú na skutočné dobrodružstvá, opúšťajú svoje pohovky a lovia rôzne druhy pokémonov. 

Pravidelné aktualizácie prinášajú nové bytosti a funkcie, ako sú boje v posilňovni, udalosti a sociálne interakcie. Aj keď nie je exkluzívne dostupná v Obchode Play, ide o vynikajúcu hru na skúmanie a lovenie pokémonov vo svete reálnej reality.

 • Dátum vydania: 6. júla 2016
 • Hodnotenie Google Play: 4,1/5 (Zdarma s možnosťou nákupov v aplikácii)
 • Vývojár: Niantic, Inc.
 • Typ hry: Dobrodružstvo s rozšírenou realitou (AR)

Pozitívne ohlasy

“Po štyroch rokoch sú väčšie problémy vyriešené. Hra je fantastická, napriek občasným chybám. Vypnutie a znovu otvorenie aplikácie pomáha. Vývojári smerujú správnym smerom. Jedinou nevýhodou sú otravné oznámenia o boji na raidoch. Je tu priestor na zlepšenie, ale hra je celkovo príjemná a inšpirujúca.”

Negatívne ohlasy

“Koncept hry je geniálny, ale jej kvalita poklesla. Viac platených funkcií, zbytočná grafika a trvalé oneskorenia, chyby a bugy odvádzajú pozornosť. Dôraz spoločnosti Niantic na zisk podkopáva radosť hráčov. Nie je odporúčaná pre nových hráčov a existujúcim hráčom vyjadrujem súcit.”

Pokémon GO je vzrušujúci spôsob odkrývania reálnych miest pri lovení pokémonov, vrátane vzácnych a silných Legendárnych pokémonov.

4. Call of Duty: Mobile

Call of Duty: Mobile je nevyhnutnou položkou na akejkoľvek zoznamu najlepších mobilných hier zadarmo. Táto hra prináša slávnu sériu Call of Duty priamo na vaše prsty s niektorými z najlepších mobilných grafík. 

Obsahuje intenzívne multiplayerové boje a vzrušujúci režim battle royale. 

Hráči majú prístup k rôznym mapám, zbraniam a herným režimom, čo im umožňuje zažiť vzrušenie hry Call of Duty kdekoľvek sa nachádzajú.

 • Dátum vydania: 1. október 2019
 • Hodnotenie v Google Play: 4,5/5
 • Vývojár: Activision Publishing, Inc.
 • Typ hry: Strelčina z prvej osoby (FPS)

Pozitívna recenzia:

“Absolútne päť hviezdičiek! Hrateľnosť, grafika a obsah sú úžasné. Avšak narazil som na niekoľko problémov. Po poslednej aktualizácii som začal dostávať sieťovú chybu v rebríčkových zápasoch, čo ma prinútilo vypadnúť a stratiť body. A teraz, po najnovšej aktualizácii, nemôžem ani pristúpiť k mojej pošte bez zmrazenia hry. Obe pripojenia – dátové aj Wi-Fi – zlyhávajú. Vývojári, prosím, riešte tento problém. Ďakujem.”

Negatívna recenzia:

“Môj účet bol hacknutý a reakcia vývojárov bola neadekvátna! Hacker stále používa môj účet aj po tom, ako mal byť zabezpečený. IT podpora je sklamaním a nebol som kompenzovaný za svoje náklady, vrátane mesačného predplatného. Toto bola hrozná skúsenosť a stratil som dôveru v bezpečnosť mojich osobných údajov. S ohľadom na veľkosť tejto spoločnosti, je to neprijateľné.”

Call of Duty: Mobile je jednou z najpopulárnejších hier v obchode Google Play, udržiavajúca hráčov zapálených svojím rôznorodým herným režimom. 

Môžete sa dokonca spojiť s priateľmi pre viac zábavy.

5. PUBG Mobile

PUBG Mobile, verný adaptácia pôvodného PlayerUnknown’s Battlegrounds, je vynikajúcou bitkou v štýle battle royale.

Získava svoje miesto v našom zozname najlepších mobilných hier ponúkaním vzrušujúceho zážitku boja o prežitie. Hráči spadajú padákom na ostrov a snažia sa byť posledným živým, buď sami alebo v tíme.

Táto hra na stiahnutie zadarmo sa môže pochváliť realistickou grafikou a vzrušujúcim akčným zážitkom. Zažite túto vzrušujúcu hru o prežitie sami.

 • Dátum vydania: 19. marec 2018
 • Hodnotenie v službe Google Play: 4,2/5
 • Vývojár: PUBG Corporation
 • Typ hry: Battle Royale

Pozitívna recenzia:

“Výnimočne dobre vytvorená. Na mojom Samsung Android telefóne so systémom súčasne zaberá 3,90 GB, čo je podstatné pre mobilnú hru. Uistite sa, že na optimálny výkon máte aspoň 5 GB voľného úložiska (nie RAM). Aj na zariadeniach s nižším výkonom beží hra plynule s nízkymi nastaveniami grafiky. Mapy a vizuálne prvky sú fantastické, s plynulou grafikou a autentickými zvukovými efektmi zbraní. Ovládanie a používateľské rozhranie sú rovnako plynulé a priateľské. Vrhnutím na mobilné hranie.”

Negatívna recenzia:

“Uveďme si to rovno, táto hra je vynikajúca. Hrávam od roku 2019 a mechanika je hladká a neustále sa zlepšuje. Avšak existuje značný problém: výrazný pokles snímok za sekundu od poslednej aktualizácie. Hra sa seká, keď sú v blízkosti iní hráči, a zamrzá na sekundu pri pristátí v móde, pokračuje v sekaní, až kým nebudem buď zabitý, alebo únikom. Niekedy sa textúry nenahrajú správne. Moji priatelia tiež pociťujú zaostávanie. Ak by vývojári mohli zaviesť super plynulú grafiku a nastaviteľné FOV na vyváženie, znova by som zvážil svoj postoj.”

S viac ako 500 miliónmi sťahovaní je táto hra hitom z dobrého dôvodu. Grafika je pozoruhodná a hrateľnosť má príťažlivosť podobnú hre Fortnite.

6. Minecraft

Minecraft je vysoce populárna mobilná herná aplikácia. Jej zaujímavý zážitok je kľúčovou atrakciou pre používateľov. 

Hra nie je zadarmo, ale umožňuje hráčom vytvoriť a preskúmať svety virtuálne postavené z blokov

Hra ponúka neobmedzené možnosti, umožňuje hráčom budovať štruktúry, ťažiť zdroje, vyrábať nástroje a vydávať sa na dobrodružstvá s priateľmi. Môžete si tiež zakúpiť nové skiny a viac.

 • Dátum vydania: 17. november 2011
 • Hodnotenie na Google Play: 4,5/5 (Bezplatná skúška na Androide, po skúške 6,99 $)
 • Vývojár: Mojang Studios
 • Typ hry: Pieskovisko dobrodružstvo

Pozitívna recenzia:

“Fantastická hra! Prial by som si, aby bolo viac rozkošných zvieratiek, ale celkovo je táto hra vzrušujúca a plná dobrodružstva.”

Negatívna recenzia:

“Hra je vynikajúca, ponúka nekonečnú tvorivú slobodu, ale nedosahuje úroveň edície Java a trpí chybami. Napríklad, keď mám na sebe kúzelné oblečenie, textúra pokrýva celú moju postavu! Tiež sa mi hra zrútila pri otvorení a zaznamenal som glitch s levitáciou a elytrou. Zákaznícka podpora je sklamaním.”

Ak hľadáte zábavné hry v obchode Google Play, táto by vás mohla zaujať. 

Pocket Edition ponúka takmer všetko, čo je dostupné na PC, s veľkým množstvom obsahu a módu, ktoré zlepšia vaše skúsenosti.

7. Fortnite

Fortnite, hoci nie je najnovším prírastkom do obchodu Google Play, vyniká svojím hraním na viacerých platformách, čo je veľkou výhodou v mobilnom hráčstve. 

Táto bezplatná battle royale hra postaví hráčov proti sebe na sažujúcej sa mape. 

Jej charakteristický stavebný mechanizmus a jasný umelecký štýl poskytujú rýchlu akciu a pravidelné aktualizácie, ktoré udržiavajú hru čerstvú.

 • Dátum vydania: 25. júla 2017
 • Hodnotenie na Google Play: 4,2/5 (Zadarmo s možnosťou nákupov v aplikácii)
 • Vývojár: Epic Games
 • Typ hry: Battle Royale

Pozitívna recenzia:

“Fortnite skutočne priniesol skvelé víťazstvo royale. Na začiatku som na Fortniteho komunitu pohlížal s nejakými pochybnosťami. Avšak, uvedomil som si svoje predchádzajúce predsudky. Fortnite ma získal svojim pôvabom. Niektorí sa môžu spochybňovať, no ich nedostatok zručnosti hovorí za všetko. Je čas zdokonaliť sa, kamaráti. -alek z chytrého chladničky mojej mamy”

Negatívna recenzia:

“Nie je skutočne potrebné mať dokumentárny film o hre, keď si môžete jednoducho pozrieť video zadarmo online namiesto toho, aby ste minuli peniaze na niečo zbytočné!”

Pre tých, ktorí si užijú kreslený štýl a prispôsobiteľnú hrateľnosť bez krvi, by táto bezplatná APK verzia mobilnej hry mohla byť práve vašou voľbou.

8. Garena Free Fire

Garena Free Fire si vyslúžilo miesto na našom zozname ako bezplatná mobilná herná aplikácia s fascinujúcim zážitkom. 

Táto mobilná hra typu battle royale ponúka rýchle zápasy a významne ovplyvnila odvetvie. Medzi bezplatné akčné hry pre Android je známa svojou schopnosťou zvýšiť strategické myslenie

Hráči sa padákom dopravia na ostrov, zbierajú zbrane a súťažia o to, aby zostal posledným z 49 ďalších. 

 • Dátum vydania: 4. decembra 2017
 • Hodnotenie v službe Google Play: 4,2/5 (Bezplatné na Androide)
 • Vývojár: Garena International I Private Limited
 • Typ hry: Battle Royale

Pozitívna recenzia:

“Strávil som vo Free Fire dosť času a je skutočne fascinujúca. No jeden problém tu je: po zrazení súpera si želám, aby na našich ďalších strelách neboli automaticky zaostrení. Je frustrujúce, keď sa snažím zraziť ďalšieho súpera a moje strely sa omylom dostanú k zrazenému, dávajúc týmu nepriateľov šancu ma poraziť. Napriek tomu je to jedna z mojich obľúbených hier a veľmi sa mi páči hrať.”

Negatívna recenzia:

“Po najnovšom aktualizovaní je môj Free Fire účet takmer nepoužiteľný. Otravné vyskakovacie okno týkajúce sa počtu hrdinských hviezd neustále vyskakuje, brániac mi prístup k čomukoľvek vo hre. Nemôžem nič prispôsobiť ani hrať zápas, pretože toto okno nezmizne. Nezaujíma ma odmena; chcem len, aby hra bola znova zábavná. Keby som vám mohol ukázať video tohto problému.”

Hoci to možno nie je najnovšia hra pre telefóny, Free Fire vyzýva vaše strategické myslenie, čím sa stáva jednou z najzaujímavejších a najpopulárnejších hier vôbec. 

Okrem toho je užívateľsky priateľská!

9. Clash Royale

Clash Royale si zaslúži miesto medzi najlepšími bezplatnými hrami v obchode pre Android tým, že vám umožní vyhrať v reálnych multiplayerových bitkách. Hráči zbierajú a vylepšujú karty s vojakmi, kúzla a obranou, aby vytvorili svoje bojové balíčky a súťažili v intenzívnych jednotlivých zápasoch.

 • Dátum vydania: 2. marec 2016
 • Hodnotenie v Google Play: 4,3/5 (Android Hry, Bezplatné Stiahnutie, s možnosťou nákupu v aplikácii)
 • Vývojár: Supercell
 • Typ hry: Stratégia Obrana Veže

Pozitívny názor:

“Hru si užívam; je bezplatná a zaujímavá. Aj keď si niektorí hráči kupujú posilňovače, neprekážalo mi to v zábave ani úspechu v zápasoch. Komplexita hry a prvky reálnej stratégie pridávajú k vzrušeniu, a krátka trvanie hry udržuje zábavu. Prial by som si možnosť kapitulácie, keď som výrazne v tyle.”

Negatívny názor:

“Hra klesá s každou aktualizáciou. Nový vojak na veži je zbytočný a často sa stretávam s odpojeniami, čo je frustrujúce. Najnovšie zmeny v používateľskom rozhraní sú nepraktické, čo robí tvorbu balíčkov a navigáciu neobratné. Mám pocit, že hra sa posunula k modelu platenia za výhru, kladúc dôraz na zisk pred skúsenosť hráča.”

Hoci nie je nováčikom na scéne mobilných hier, Clash Royale ponúka vzrušujúci zážitok pri ničení veží a boji o korunu.

10. Roblox

Roblox je veľmi populárna bezplatná hra pre Android, ktorá poskytuje online platformu, kde hráči môžu vytvárať a zapájať sa do hier v rámci virtuálneho sveta. 

S nekonečným množstvom užívateľom vytvorených hier je tu široká škála žánrov na preskúmanie, od dobrodružstiev s hraním rolí po multiplayerové súťaže.

 • Dátum vydania: 1. septembra 2006
 • Hodnotenie v službe Google Play: 4,4/5 (Bezplatné aplikácie a hry pre Android s možnosťou nákupov v aplikácii)
 • Vývojár: Roblox Corporation
 • Typ hry: Pieskovisko, MMO

Pozitívna recenzia:

“ÚŽASNÁ HRA! Možnosti úpravy postavy sú rozsiahle a je to skvelá platforma na vytvorenie priateľov na celý život alebo hranie s blízkymi. Občasné pády aplikácie sú spôsobené mojím počítačom nízkej kvality, preto odporúčam znížiť grafické nastavenia na menej výkonných zariadeniach. Môžete komunikovať s priateľmi cez hlasový chat alebo verejný chat. Celkovo je to pre mňa hra 9,9/10, aj napriek občasným pádom.”

Negatívna recenzia:

“Neustále vyskakovacie okná počas hrania sú otravné a zdá sa, že vás tlačia k nákupu. Umiestnenie tlačidiel na nákup vedľa dôležitých ovládacích prvkov hry pôsobí manipulatívne. Problémy s oneskorením, najmä v niektorých prekážkových tratiach, sú frustrujúce. Neustále výzvy na nákup sú odfláknuté. Túto hru by som neodporúčal.”

Roblox síce nemusí byť najnovším hitom, ale je to hra, ktorá si konzistentne udržala skúšku času.

Prečo je mobilné hranie na platforme Android tak populárne?

Jedným z hlavných dôvodov je schopnosť stiahnuť si skvelé Android hry úplne zadarmo. Tu sú ďalšie dôvody, prečo:

 • Široká škála zariadení s Androidom: Popularita hier v obchode Google Play Store je podstatne ovplyvnená širokou škálou zariadení s Androidom. Android je dostupný na všetkom od smartfónov po tablety.
 • Jednoduché objavovanie a inštalovanie hier: Obchod Google Play Store je centrálnym strediskom, ktoré umožňuje jednoducho nájsť a nainštalovať nové mobilné hry, poskytujúc prístup ku všetkým vašim obľúbeným hrám.
 • Rôznorodosť žánrov hier: Bez ohľadu na to, či vás zaujímajú akčné, stratégie alebo simulačné hry, nájde sa niečo pre každého.
 • Sociálna konektivita: Sociálne funkcie zlepšujú herný zážitok, umožňujú hráčom zdieľať úspechy a súťažiť v multiplayerových súťažiach.

Tieto faktory prispievajú k rozsiahlej popularite mobilného hrania na platforme Android.

Záverečné slová

Pri zhrnutí našich 10 najlepších herných dobrodružných hier pre mobilné zariadenia je zrejmé, že najlepší prístup k mobilnému hraní je hľadať vzrušenie a rozmanitosť.

S kombináciou stratégií, dobrodružstiev, hádaniek a ďalších prvkov sa mobilné hry vyznačujú svojimi úžasnými žánrami a grafikou.

Či už máte radi RPG, prežitie v chaosu alebo „battle royale“ hry, pre každého hráča je na mobilnom hraní niečo.

Čítajte v inom jazyku